Idegen nyelvű bizonylatok, külföldről kapott számlák
Számos félreértés és bizonytalanság övezi az idegen nyelvű bizonylatok elszámolási szabályait, továbbá a külföldről kapott számlák kezelését, a kapcsolódó bizonylati szabályokat, miközben az ilyen bizonylatok köre egyre bővül.
Egy rövid szakmai videóban bemutatjuk, miként kell eljárni az idegen nyelvű bizonylatokkal és azt is, hogy milyen módon kezeljük a külföldről kapott számlákat!
Külföldről kapott számlák és bizonylati elv, fegyelem
Az elektronikus úton kibocsátott bizonylatoknál az eljárás hasonló, de értelemszerűen figyelembe kell venni a számviteli törvény 167. §-ának (5) bekezdését is.(NAV tájékoztatás)
Megismerem a számviteli változásokat és azok alkalmazását 2020, illetve 2021 évekre.
Szeretném tudni, milyen szabályok vonatkoznak a számviteli bizonylatokra, bizonylati elvre és bizonylati fegyelemre!
2020 évben változott a számviteli törvény, egyes szabályokat már 2020 évre, másokat 2021. 01.01.-től leszünk kötelesek alkalmazni. Előadásunk ismerteti a változásokat, a változások indokait, azok alkalmazását, mely valamennyi számviteli törvény hatálya alá tartozó gazdálkodóra vonatkozik.
Az előadás másik témája mind az állam-háztartási mind a vállalkozási területen dolgozó, számviteli bizonylatokkal foglalkozó szakemberek részére hasznos információkkal szolgál. Gyakorlati tapasztalatokkal, példákkal kiegészítve hangzanak el a legfontosabb számviteli előírások a bizonylatok kiállításától a megőrzéséig. Mi a különbség a számviteli bizonylat és a számla között? Idegen nyelvű bizonylatok, valamint külföldről kapott bizonylatok kezelése! Egyes bizonylatok készítéséhez kapcsolódó gyakorlati tudnivalók!